Що таке прикорм?

Що таке прикорм?

28.11.2018

Грудне молоко – краще харчування для Вашого малюка, але, коли йому виповнюється 6 місяців вітамінів і мінералів, які містяться в грудному молоці вже недостатньо, щоб забезпечувати його необхідними речовинами для повноцінного розвитку. Тому в цей час варто задуматися про введення прикорму.

Прикормом вважаються будь-які харчові продукти, які даються дитині крім грудного молока або суміші. Мета прикорму – познайомити малюка з новими смаками і поступово перевести його на загальний стіл.

Існує дві основні схеми прикорму:

  1. педіатричний прикорм, коли дитину потроху привчають до їжі, даючи їй спершу монокомпонентні пюре і каші, а потім поступово додаючи до них додаткові інгредієнти;
  2. педагогічний прикорм, коли батьки пропонують дитині крихітні шматочки їжі зі своєї тарілки, навіть якщо їжа на ній складається з декількох компонентів.

За допомогою прикорму можна:

  1. стимулювати розвиток жувального апарату дитини, моторну функцію кишечника;
  2. познайомити дитину з новими смаками і ароматами, різної консистенцією продуктів;
  3. виробити звичку до здорового, правильного харчування у дитини з раннього дитинства;
  4. почати поступовий перехід до загального столу (сімейному харчуванню).

Згідно з рекомендаціями ВООЗ – овочеве пюре оптимальний продукт для початку введення прикорму. Для першого знайомства вибирайте не гострі овочі, такі як кабачки, брокколі, цвітна капуста. Пізніше можна урізноманітнити меню гарбузом, морквою, горохом та томатом.

Для гармонійного розвитку малюка необхідно залізо – важливий елемент, що сприяє кровотворенню і допомагає у профілактиці анемії. Тому на другому етапі прикорму дитяче меню рекомендується урізноманітнити смачними і збагаченими залізом каші.

Ароматне і смачне фруктове пюре вводиться в меню малюка на третьому етапі, після овочів і каш. Якщо давати фрукти на старті прикорму, малюк може відмовитися їсти овочі після того, як спробує солодкі продукти.

Для профілактики залізодефіциту і забезпечення здорового зростання, меню малюка слід урізноманітнити м’ясними пюре, одним з головних джерел заліза і білка.

Залізо і білок в м’ясі знаходиться в найбільш доступною для організму формі, а значить, легше засвоюється.

Карапуз пропонує широкий асортимент пюре і каш для введення прикорму.

КАРАПУЗ – ЗА ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ ВАШОГО МАЛЮКА!