Що таке рахіт?

Що таке рахіт?

10.12.2018

Рахіт – це захворювання дітей перших трьох років життя, яке пов’язане з невідповідністю потреб малюка в кальції і фосфорі, що призводить до порушення формування кісток, роботи нервової системи та внутрішніх органів.

Однією з причин рахіту є дефіцит вітаміну D. Саме вітамін D, впливаючи на тканини, підтримує в нормі обмін фосфору і кальцію.

Вітамін D може надходити в організм з їжею і утворюватися в шкірі на сонці під впливом ультрафіолетових променів. Його джерелами є м’ясо, риба, яєчний жовток, вершкове масло, жіноче і коров’яче молоко. Крім цього, дитина може отримувати даний вітамін у вигляді лікарського препарату, який призначають для профілактики рахіту.

Найчастіше рахіт розвивається на першому році життя. У віці 2-3 років, як правило, спостерігаються вже його наслідки, які проявляються у вигляді кісткових деформацій.
Початкові ознаки рахіту зазвичай з’являються в перші місяці життя дитини. Малюк робиться дратівливим, неспокійним, здригається при гучних звуках, яскравому світлі. Його сон стає тривожним. З’являється надмірна пітливість, що призводить до розвитку пітниці, важко піддається лікуванню. Сплощення потилиці – одне з початкових проявів рахіту у дітей першого півріччя життя, коли за рахунок розм’якшення кісткової тканини відбувається зміна форми черепа. При своєчасному лікуванні малюк одужує і кістки набувають правильну форму.

У лікуванні рахіту використовуються препарати вітаміну D. Раціональне харчування також є важливим фактором у комплексі лікування рахіту. Надзвичайно важливо годування малюка грудним молоком. Відомо, що мамине молоко містить всі необхідні поживні речовини, в тому числі кальцій і фосфор в збалансованій кількості.

У разі вимушеного переведення дитини на змішане або штучне вигодовування рекомендується використовувати адаптовану молочну суміш, максимально наближену за своїм складом до жіночого молока і збагачену всіма необхідними мінеральними речовинами і вітамінами. Суміш допоможе підібрати лікар-педіатр. Малюкам, які хворіють на рахіт, що знаходяться як на грудному, так і на штучному вигодовуванні, прикорм вводиться раніше, ніж здоровим діткам.

Карапуз – ЗА ГРУДНЕ ВИГОДОВУВАННЯ!