Що треба знати про зір дитини?

Що треба знати про зір дитини?

10.12.2018

Як бачить новонароджений

Органи зору дитини, яка щойно народилася, мають ряд особливостей. У новонароджених може відзначатися косоокість, яка обумовлена незрілістю очного нерва і м’язів, керуючих рухами очного яблука. Ця косоокість є фізіологічною і характерною для періоду новонародженості, а тому не повинна викликати занепокоєння, так як, по суті, є варіантом норми. Зазвичай вона проходить до 2-3 місяців.

Зате маля реагує на яскраве світло, розрізняє світле і темне, але сприйняття кольорів у нього ще не розвинене. Малюк може розрізняти предмети на відстані від 15 см до 1 м (при цьому краще сприймає те, що розташоване в діапазоні від 20 до 50 см від його очей), бачити в чорно-білій гамі і повертати голову і очі в бік рухомого предмета. Така поведінка називається реакцією короткочасного спостереження.

Зір дитини в 1 місяць

Малюк вміє ненадовго фіксувати погляд на предметах, розташованих на відстані 25-40 см; стежити нетривалий час за рухом яскравих великих предметів; розрізняти контрастні кольори – як і в період новонародженості, це поки чорний і білий. До 20-22-го дня життя рух очних яблук стає більш скоординованим.

Як бачить немовля в 2 місяці

На 2-4-му місяці реакція короткочасного спостереження переходить в реакцію стійкого спостереження. Малюк спостерігає за об’єктом, що рухається все довше, концентрує увагу на віддалених об’єктах, розташованих в декількох кроках від нього. Радіє побачивши материнські груди, оскільки вже співвідносить їх з задоволенням від їжі. До кінця 2-го місяця рух очних яблук малюка стає плавними і скоординованими.

Зір дитини у 3 місяці

Немовля бачить предмети, розташовані на відстані до 3 м. При цьому зір дитини в безпосередній близькості (до 15-20 см) залишається нечітким. Малюк вже безпомилково впізнає обличчя мами, стійко відстежує рухомі предмети. Він краще бачить форму і об’ємність предметів і розрізняє основні кольори: червоний, жовтий, зелений, синій.

Зір дитини в 4 місяці

Нарешті малюк бачить всі кольори, фокусує погляд на близьких і віддалених предметах, значно удосконалює координацію рухів при хапання об’єкта. Дуже любить спостерігати за рідними, а також грати зі своїми ручками і ніжками.

Зір дитини в 5-7 місяців

У 5 місяців дитина вчиться розрізняти дрібні предмети, дізнаватися схожі відтінки; розуміє, яка іграшка перед нею, якщо помітна тільки її частина; бачить об’єкти, віддалені на 4-5 м.

До 6 місяців відбувається остаточне дозрівання структури очей, що відповідає за нормальне фокусування зображення на сітківку. Так як малюк в цьому віці активно освоює простір, перевертаючись, сідаючи, повзаючи, то він вчиться оцінювати і співвідносити відстань між предметами.

Розвивається нервова система і з’являється здатність запам’ятовувати і інтерпретувати те, що немовля бачить. Крім того, збільшується швидкість передачі інформації від очей до мозку. До кінця 7-го місяця зір немовляти лише трохи відрізняється від зору дорослого.

Як бачить дитина в 8-12 місяців

До 8 місяців очі немовляти набувають свого постійного кольору. У цьому віці гострота і глибина зору дитини майже такі ж, як у дорослої людини. Малюк вже розрізняє неяскраві, пастельні тони. У період 8-12 місяців він впевнено сприймає предмет не тільки в цілому, але і по частинах. Малюк починає активно шукати речі, які раптово зникають з його поля зору, оскільки розуміє, що предмет не перестав існувати, а просто захований. До року дитина легко координує рухи очей з рухами тіла.

КАРАПУЗ – ЗА ЗДОРОВ’Я ВАШОГО МАЛЮКА!