Як доглядати за шкірою новонародженого?

Як доглядати за шкірою новонародженого?

10.12.2018

Шкіра новонародженого дуже ніжна. Вона в 5 разів тонше, ніж у дорослого, а значить більш чутлива і вразлива. У ній більше кровоносних та лімфатичних судин, і вона активніше бере участь в процесах дихання, ніж шкіра дорослого.

Вмивати малюка потрібно щодня. Шкіру обличчя протирають ватним тампоном або м’якою пелюшкою, змоченою в теплій кип’яченій воді.

Обов’язково протирають очі. Тампон треба просувати від зовнішньої сторони ока до внутрішньою. Для кожного ока використовується новий тампон. Якщо у внутрішній частині очка з’являються білі виділення, можна користуватися для промивання очей відваром ромашки. Також щодня треба прочищати носик. Там можуть формуватися носові кірки, які слід прибирати за допомогою джгута з вати.

Немовлят треба купати кожен день. У перший місяць лікарі рекомендують використовувати для купання кип’ячену воду. Також можна додавати в воду трохи марганцівки або відвар трав, наприклад, череди, ромашки, календули або м’яти. Температура води повинна бути комфортною для шкіри малюка – 36,6 ° C. Перевірити вірність температури можна за допомогою градусника або «бабусиним методом», спробувавши воду ліктем. Мийте дитину легкими масажними рухами. Приділіть увагу складкам шкіри, помийте долоньки, статеві органи. Робіть це дуже обережно без зусиль. Важливо щоб купання приносило дитині радість, тому краще робити це перед їжею.

Купання – не просто очищуюча процедура. Воно також прискорює циркуляцію крові, стимулює роботу нервової системи і сприяє психомоторному розвитку вашого малюка. Під час купання можна використовувати мило або пінку для купання.

Особливу увагу варто приділяти шкірі сідниць. Вона стикається з вологими підгузниками або пелюшками. Адже сеча і калові маси – досить агресивне середовище. Тому треба регулярно міняти малюкові пелюшки або підгузники. При цьому промивайте попу і пахові складки теплою водою, можна використовувати трохи дитячого мила. Потім акуратно промокніть вологу і дайте шкірі висохнути. Для «наведення чистоти» можна також використовувати спеціальні дитячі серветки.

Обов’язково залишайте дитину на деякий час без одягу. Такі повітряні ванни допомагають шкірі швидше включати адаптивні процеси і сприяють шкірному диханню малюка, що дуже важливо для новонародженого. Якщо шкіра вашого малюка постійно роздратована і звичайні засоби догляду не допомагають прибрати запалення, проконсультуйтеся з лікарем-педіатром.

КАРАПУЗ – ЗА ЗДОРОВ’Я ВАШОГО МАЛЮКА!