Як правильно підібрати ходунки дитині?

Як правильно підібрати ходунки дитині?

10.12.2018

Ходунки – це сидіння і конструкція на колесах. Посаджений в ходунки, малюк швидко вчиться відштовхуватися ногами від підлоги і незабаром починає носитися по квартирі. Ходунки дають маляті змогу знайти свободу і легке переміщення в просторі.

Ходунки влаштовані таким чином, що основний упор припадає на таз і хребет малюка, ногами він тільки відштовхується. Тому садити малюка в ходунки слід тільки тоді, коли він навчився вставати в ліжечку або коли він сидить сам без підтримки. При цьому він повинен вміти сидіти з випрямленим хребтом, з хорошим упором на тазову кістку, не згинатися при сидінні і не завалюватися. Саме ці моменти, а не вік малюка, визначають його готовність пересісти в ходунки. І не забувайте, що малюк повинен спиратися на стопу. Тому дуже важливо правильно відрегулювати ходунки по висоті.

Необхідно досить серйозно підійти до вибору моделі ходунків. Зверніть увагу, щоб тіло малюка здебільшого було «занурене» в ходунки, щоб його ніжки добре упиралися повною ступнею. Стійкі ходунки зменшують ймовірність випадання дитини. Також слід пам’ятати, що малюк не може поскаржитися на втому хребта, і він вибирає положення, зручне для нього, – нахиляється, і створює тим самим зайве навантаження на хребет. Зайве навантаження може привести до сколіозу, зсувам хребців, остеохондрозу та інших відхилень.

Перший час строго стежте за часом перебування малюка в ходунках. Важливо, щоб дитина перебувала в ходунках в межах 15-30 хвилин. Пам’ятай, що спинка малюка швидко втомлюється, так як основне навантаження припадає на хребет. Малюк і сам почне подавати сигнал тривоги, схиляючись на бік.

Вибираючи ходунки і саджаючи в них малюка, стежте за тим, щоб ніжки упиралися в підлогу не мисочках, а всією стопою, щоб малюк легко діставав до підлоги. Зверніть увагу на сидіння: воно не повинно «тиснути» на малюка.

Основна вага корпусу доводиться на ту частину сидіння, яка розташовується між ніг. Отже, велике значення має те, наскільки добре воно зроблено. Адже ідея ходунків не в тому, щоб малюк в них сидів, тому сидіння має служити малюкові лише підпорою при стоянні. Сидіння повинно бути щільним, твердим.

Користуватися ходунками не можна, якщо у дитини рахіт, гіпретонус / гипотонус м’язів, захворювання опорно-рухового апарату.

КАРАПУЗ – ЗА ЗДОРОВ’Я ВАШОГО МАЛЮКА!