Як правильно вибрати перше дитяче взуття?

Як правильно вибрати перше дитяче взуття?

10.12.2018

Це одне з головних питань, яке виникає у батьків малюка, що робить перші кроки. Стопа дитини ще не сформована, м’язи досить слабкі, зв’язки еластичні і розтяжні тому неправильна навантаження може привести до порушень розвитку стопи. Ось чому важливо, щоб малюк вдома і на вулиці ходив в грамотно підібраному взутті, яке буде фіксувати стопи дитини, сприяти правильному розподілу навантаження і природному формуванню стопи, запобігаючи розвитку плоскостопості.

Бажано взувати дитину, як тільки вона почне робити спроби стати на ніжки. Домашні сандалі і черевички повинні бути легкими і зручними, але при цьому відповідати всім вимогам, що пред’являються до дитячого взуття.

Дитяче взуття виконує не тільки захисну функцію, а й бере участь у формуванні стопи дитини, тому підходити до вибору дитячого взуття потрібно дуже серйозно.
Перші черевички малюка повинні бути дійсно «першими» – тобто новими. Не рекомендується доношувати взуття, отримане у спадок від старших дітей, так як при носінні воно приймає форму стопи свого першого господаря і вже не буде правильно сидіти на нозі іншої дитини, що може привести до порушення формування стоп «наступника».

Якщо стопи дитини трохи розрізняються за розміром, вибирати черевички потрібно по ніжці, яка більше. Оцінюючи закрите дитяче взуття, важко зрозуміти з вигляду, чи достатньо місця для пальчиків, тому ортопеди рекомендують перед походом в магазин заздалегідь підготувати трафарет, щоб з його допомогою знайти пару відповідного розміру. Для зняття мірки слід поставити дитину на щільний аркуш паперу або картону, обвести ступню і вирізати малюнок по контуру. Крім того, в деяких спеціалізованих магазинах є ступнемір, який допомагає визначити довжину ступні малюка.

Переважно вибирати черевички або літні босоніжки з натуральних «дихаючих» матеріалів.

Основні вимоги:

  • Жорсткий закритий задник, який доходить до щиколотки і надійно фіксує п’яту.
  • Помірно жорстка гнучка підошва, що має рельєфну неслизьку поверхню і невеликий каблучок (висотою до 0,5 см).
  • Зручна і надійна застібка, яка добре фіксує ногу в щиколотці.
  • Абсолютно рівна устілка.
  • Носок черевика повинен бути округлим, широким і досить жорстким, що оберігає пальчики від травм. При виборі між відкритим і закритим носком перевагу краще віддавати закритому. Відстань від краю носка до пальців стопи повинна бути 1-1,5 см: в літній час цей запас стане в нагоді, якщо ніжка буде набрякати від спеки, а взимку він створить повітряний прошарок, щоб ніжки дитини не замерзли.

Не варто в цілях економії купувати черевички на виріст (на кілька розмірів більше), нога дитини в них буде бовтатися, і млюку буде дуже незручно ходити.

Черевики, як і босоніжки, повинні добре триматися і не спадати з ноги, а також не деформуватися при ходьбі. Щоб зрозуміти, чи комфортно малюкові в обраному взутті, перед покупкою дайте йому можливість походити в ній протягом 5-10 хв.

КАРАПУЗ – ЗА ЗДОРОВ’Я ВАШОГО МАЛЮКА!