Як робити дитині масаж?

Як робити дитині масаж?

10.12.2018

Масаж – це відмінний засіб для нормалізації психомоторного розвитку дитини. Дізнавшись, як правильно робити масаж, мама самостійно може оздоровити свою дитину. У разі неврологічних або ортопедичних проблем дитині може знадобитися курс лікувального масажу. Як робити зміцнюючий масаж дитині, знає лікар-масажист, до якого потрібно звернутися, якщо це радять педіатр або невролог.

Педіатри рекомендують робити дитині масаж курсами по десять процедур в 3, 6, 9 і 12 місяців. Сприятливий для масажу час – перша половина дня, через годину після годування або за годину до нього. Масаж можна починати з двох-тритижневого віку, якщо дитина здорова і в доброму гуморі. У кімнаті повинна бути комфортна температура – 22-26 ° С.

Розрізняють наступні види масажу:


п/п
Види масажу Опис
1 Загальнозміцнюючий масаж Масаж полягає в розтираннях, розминаннях і погладжуваннях ручок, ніжок, шиї, спини і живота малюка. Якщо правильно робити дитині масаж, він може скорегувати багато проблем зі здоров’ям. Хороший масаж покращує травлення і позбавляє від кольок, робить сон малюка більш тривалим і спокійним, нормалізує роботу нервової системи, приводить м’язи в тонус, розвиває координацію рухів, стимулює обмін речовин, підвищує імунітет.
2 Масаж новонародженої дитини Руки перед масажем важливо зігріти, нігті обрізати, прикраси зняти, щоб не травмувати випадково тонку шкіру малюка. Для ковзання рук по шкірі можна використовувати дитяче косметичне масло. Дотики до тіла немовляти повинні бути легкими і ніжними. Правила, як робити масаж місячній дитині, а також дитині вагою до 5 кг – універсальні. Погладжуйте ніжки, спинку, животик і груди малюка легкими рухами, повертаючись до кожної частини тіла по три-чотири рази. Животик погладжуйте за годинниковою стрілкою, робіть з малюком вправу «велосипед», притискаючи його ніжки до грудей. Загальна тривалість масажу для дітей такого віку – близько п’яти хвилин.
3 Масаж двомісячної дитини Якщо малюк вже важить 5 кг або більше, масаж стає більш серйозним. Під час того, як ви робите дитині масаж ніжок або спини, додавайте до погладжуючих рухів розтирання. Після підготовчих погладжувань можна також спробувати лагідно «пиляючі» рухи ребрами долонь і пощипування. Коліна, лікті, внутрішні поверхні стегон і грудні залози при масажі краще не зачіпати. Загальна тривалість масажу – близько 10-15 хвилин.
4 Масаж маленьких дітей вагою понад 8 кг Масаж дітей у віці 6-12 місяців також починається з погладжувань і пощипування, після чого додаються нові руху – постукування долонями або подушечками пальців. Загальна тривалість масажу в цьому віці вже може досягати 25-30 хвилин. Ви можете масажувати конкретну частину тіла дитини або поєднувати різні види масажу в рамках одного сеансу.
5 Розслабляючий масаж Якщо малюк вередує або напружений, можна зробити йому погладжуючий масаж: почати зі спинки, пройтися легкими рухами уздовж хребта, а потім помасажувати круговими рухами животик.
6 Дренажний масаж Дренажний масаж допомагає виводити мокротиння з бронхів або легенів, тому він незамінний, якщо маленька дитина сильно кашляє. Техніка проведення цього масажу проста: покладіть дитину на живіт (можна підкласти під груди валик) і поплескуйте його по спинці у напрямку від середини спини до плечей. Враховуйте те, що дренажний масаж протипоказаний дітям віком до шести місяців.
7 Масаж спини Для проведення зміцнюючого масажу спини потрібно викласти дитину животом на тверду поверхню або фітбол і масажувати її спинку у напрямку від хребта в сторони, використовуючи погладжуючі, а потім поплескуючі і пощипуваючі рухи. Завершити масаж потрібно погладжуванням.
8 Масаж рук Візьміть малюка за кисті рук і легенько потрясіть їх, ритмічними плавними рухами підніміть руки малюка і покачайте ними – це допоможе позбутися гіпертонусу. Погладьте кисті рук малюка, зігніть і розігніть їх. Розімніть кожен пальчик на ручці, «порисуйте» своїми пальцями на долоньках малюка, пощекочіть подушечки пальців – такий масаж не тільки розслабить м’язи, але і побічно буде стимулювати розвиток мови.
9 Массаж стоп і ніг Покладіть дитину на спинку, обхопіть її пальцями за щиколотки і злегка потрясіть її ніжками. Зігніть ніжки дитини в колінах, притисніть їх до живота, а потім розведіть в сторону (вправа «жаба»). Такі вправи ефективні для профілактики кольок. Погладжуючий масаж ніжок робиться легкими круговими рухами зверху вниз, при цьому потрібно уникати внутрішньої поверхні ніг. Приділіть увагу і стопам: помасажуйте всі пальчики, зігніть і розігніть їх.
10 Масаж живота Для масажу живота дитину необхідно покласти на спинку, а свої долоні розмістити у неї на животі, по обидва боки від пупка і легкими рухами почати погладжування живота зліва направо – такий масаж теж допомагає позбутися від кольок.

КАРАПУЗ – ЗА ЗДОРОВ’Я ВАШОГО МАЛЮКА!